Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 8-16 hod.)

Bioflor Master 150ml

Komplexné hnojivo Bioflor Master 150ml

Bioflor Master je určený pre high-tech rastlinné akvária s najmenej 50% pokryvom dna rastlinami. Nesvietite LED osvetlením, máte klasické žiarivky a p... celý popis
Dostupnosť
Nie je skladom
Nie sme platcovia DPH
3,80 €
Číslo produktu:10592
EAN kód:8594057620103
Výrobca:RATAJ
Hnojivá:Komplexné živiny
Podobné produkty
  Bioflor 150ml
  3,20 €
  3,20 €
  Nie je skladom
   Bioflor 2000ml
   27,90 €
   27,90 €
   Nie je skladom
    Bioflor 500ml
    8,65 €
    8,65 €
    Nie je skladom
    • TOP produkt
    • Novinka
    Bioflor Master 500ml
    11 €
    - 11 %
    9,80 €
    11 % zľava
    9,80 €
    Nie je skladom
    Kompletné špecifikácie

    Bioflor Master je určený pre high-tech rastlinné akvária s najmenej 50% pokryvom dna rastlinami. Nesvietite LED osvetlením, máte klasické žiarivky a pestujete nenáročné rastliny? Potom použite hnojivo BIOFLOR 
    Rastliny vďaka dennému dávkovaniu nebudú nikdy hladovať a všetky živiny okamžite využijú pre maximálny rast a sýte vyfarbenie.
    Zloženie hnojiva je vyvinuté tak, že ani pri dlhodobej aplikácii nedochádza k nežiaducemu hromadeniu prvkov najmä medi.
    Ako zdroj draslíka obsahuje hnojivo octan draselný, ktorý zároveň vyživuje užitočné baktérie. Baktérie zaručia, že voda v akváriu je krištáľovo čistá a bez rias. Pokiaľ máte v akváriu rýchlo rastúce rastliny (50% a viac pokryvu dna rastlinami) intenzívne svietite a aplikujete CO 2 ,  môžete navyše pridávať prípravok Makron NPK, Fosfor+ alebo Nitrate green podľa aktuálnych požiadaviek rastlín.

    Prečo si zvoliť hnojivo Bioflor Master
    -  Rýchlejší a zdravší rast rastlín vďaka dennému dávkovaniu
    -  Spokojné a dobre vyživené rastliny
    -  Mikro a makroprvky vo formách, ktoré sú ochotne a rýchlo vstrebávané rastlinami
    -  Vysoko koncentrované hnojivo, ktoré nedodá do akvária zbytočný chemický balast, ale iba potrebné živiny
    -  Sýto vyfarbené rastliny - perfektné aj pre červené druhy rastlín
    -  Efektívnejší proces fotosyntézy
    -  Aktivácia a výživa prospešných baktérií
    -  Neškodný pre krevety

    Väčšina lacných hnojív na trhu nie je na denné hnojenie vhodná. Ich receptúry sú odvodené od hnojív používaných v poľnohospodárskej hydropónii. Požiadavky akváriových rastlín sú ale iné. Chemizmus hydroponického roztoku je úplne odlišný od chemizmu vody v akváriu. Občasné hnojenie týmito hnojivami nemusí spôsobovať problémy. Pri dennom používaní sa ale prejavia hlavne nevhodné pomery medzi mikroprvkami.
    Mikroprvky sú nielen nepostrádateľná súčasť chlorofylu a tým fotosyntézy, ale sú aj súčasťou enzýmov, ktoré sú nepostrádateľné na príjem a spracovanie dusíka. Nevhodné pomery medzi stopovými prvkami spôsobia, že sa začnú medzi sebou blokovať. To spôsobí, že rastliny stratia schopnosť spracovávať dusík. Alebo, čo je ešte horšie, rastliny začnú trpieť prejavmi toxicity dusíka, hlavne jeho amónnej formy, NH4+.
    Bioflor Master obsahuje asi 1000x menej medi ako napr. Tenso koktejl alebo Plantex, ktorý je súčasťou PMDD a je typickým príkladom poľnohospodárskych hnojív.

    Hlavné prednosti Biofloru Master

    Nízky obsah medi v dennej dávke hnojiva . Rastliny majú vďaka dennému dávkovaniu naštartovaný metabolizmus, takže dochádza k jej okamžitému využitiu rastlinami. Nedochádza k nežiaducemu hromadeniu medi, ktorá môže blokovať príjem iných prvkov rastlinami.
    Bioflor Master obsahuje asi 1000x menej medi ako napr. Tenso koktail alebo Plantex, ktorý je súčasťou PMDD a je typickým príkladom poľnohospodárskych hnojív.
    Dusík? ÁNO!
    Dusík je nevyhnutný prvok pre rastliny. Nedostatok dusíka je dôvodom, prečo sú rastliny v zlom stave, sú málo vyfarbené, žltkasté a často aj porastené riasou. Nedostatok dusíka je často v rastlinných akváriách s drobnými rybami. Tiež v prípade, že svietite výkonným LED osvetlením, je dusíka v akváriu nedostatok. Rastliny rastú rýchlo a dusík z odpadu rýb, krmiva a odumretých zvyškov rastlín im nestačí.

    Dusík áno, pre vyfarbené rastliny, kompaktný rast a akvárium bez rias. 

    Ale!

    O dusíku sa hovorí, že to je motor rastu, ale je to súčasne traskavá zmes. Za predpokladu, že rastlina má dostatok svetla, CO2 a vhodnú skladbu mikroprvkov, jej dusík umožňuje zdravý rast. Pokiaľ tieto faktory splnené nie sú, napácha dusík viac škody ako úžitku. Takto a gresívne sa prejavuje hlavne amónna forma NH4+, dusičnanová forma NO3 takto agresívna zďaleka nie je.

    Obsah dusíka v Mastere sme znížili a teraz ho držíme skôr na „diétnej“ úrovni.
    V naozaj husto zarastených nádržiach (70% a viac pokrývania dna) môžeme prihnojovať aj prípravkom MAKRON NPK. A kto si verí a chce zažiť rastové orgie a nádherne sýto vyfarbené rastliny, použije ešte tretí prípravok Nitrate Green.

    Vyrovnaný pomer železa a mangánu
    Ďalším problémom je pomer medzi železom a mangánom. Hnojivá používané v hydropónii vychádzajú z toho, že optimálne pH živného roztoku je okolo 5,6 - 5,8. V týchto podmienkach je železo aj mangán pomerne stabilný a je možné ich udržať v roztoku vo vzájomne optimálnych pomeroch, (železo : mangán = 10 : 1). V akváriu sa ale pH pohybuje vyššie, zhruba od 6,5 do 7,5. V týchto podmienkach má mangán ďaleko menšiu stabilitu a udrží sa vo vode prakticky iba niekoľko hodín po hnojení. Potom prejde do nerozpustných a pre rastliny ťažko prijateľných foriem. Železo, obzvlášť pokiaľ je používané vo forme DTPA chelátu má aj pri vyššom pH stabilitu veľmi dobrú. Dochádza potom ľahko k situácii, keď rastliny majú nadbytok železa a nedostatok mangánu.Mangán jednak stabilizuje chlorofyl, ale zároveň je súčasťou enzýmu hydroxylamínreduktázy, ktorý sa významným spôsobom podieľa na spracovaní dusíka. Pri deficite mangánu teda začnú rastliny prejavovať známky nedostatku dusíka, aj keď ho je vode dostatok. Z tohto dôvodu  má Master vyšší obsah mangánu .

    Používanie železa vo vysoko vstrebateľnej forme
    Používame iba polovicu železa vo forme DTPA. Zostávajúce množstvo železa dodávame vo forme glukonátu železnatého . Železo je vo forme glukonátu železnatého oveľa lepšie vstrebateľné rastlinami a hlavne nemá tendenciu sa v akváriovej vode hromadiť a tým blokovať príjem mangánu.
    Obsah vápnika pre pevné listy
    Okrem mikroprvkov obsahuje Bioflor Master aj makroprvky draslík a horčík čo je pomerne obvyklé. Navyše ale obsahuje dusík a vápnik.
    Vápnik je prvok so „zlou povesťou“, spolu s horčíkom spôsobuje tzv. tvrdosť vody, dvíha pH a väčšina akvaristov má dojem, že je vo vode na škodu. To platí iba ak sa vyskytuje v extrémnych hodnotách. Inak je  vápnik pre rastlinu nepostrádateľný . Vápnik stabilizuje bunkové membrány , tie pri jeho nedostatku strácajú svoju funkciu a vnútorný obsah bunky sa rozlieva v pletive rastliny. Dochádza k sklovateniu rastliny. Často k nemu dochádza pri nadbytku amónneho katiónu alebo draslíka. Preto pokiaľ v hnojive pridávame draslík, horčík a dusík je nepostrádateľný prídavok vápnika, aby pomery medzi katiónmi boli vyrovnané.

    Dávkovanie
    a) Silne nasvetlené akvária s výkonným LED osvetlením , prídavok CO2 z tlakovej fľaše,  pokryv dna rastlinami  50-100%, prevaha pomaly rastúcich rastlín

    Aplikujeme Bioflor Master na spodnú hranicu odporúčanej dávky, teda asi 2,5 ml/100l každý deň.

    b)  Silne nasvetlené akvária s výkonným LED osvetlením, prídavok plynného CO2 z tlakovej fľaše, pokryv dna rastlinami 50-80%, prevaha rýchlo rastúcich rastlín

    Aplikujeme Bioflor Master v rozmedzí 2,5-5ml/100l každý deň. Kombinujeme s prípravkom Makron NPK.

    c)  Silne nasvetlené akvária s výkonným LED osvetlením, prídavok plynného CO2 z tlakovej fľaše, pokryv dna rastlinami 80-100%,  prevaha rýchlo rastúcich rastlín

    Aplikujeme Bioflor Master v rozmedzí 2,5-5ml/100l každý deň. Kombinujeme s prípravkom Makron NPK. Môžeme použiť aj doplňujúce hnojivá podľa aktuálnych nárokov rastlín (Fosfor+, Nitrate green).

    Hnojivo začneme dávkovať na spodnú hranicu a podľa reakcie rastlín postupne pridávame.

    V kombinácii s hnojivom Bioflor Master môžeme použiť doplňujúce hnojivá podľa aktuálnych nárokov rastlín a koncentrácií živín vo vode- Makron NPK, Fosfor+ a Nitrate Green.

    Aká je optimálna koncentrácia živín:
       
    1) Optimálny obsah železa Fe  je  0,3 - 0,4 mg/l
    ak je železa  menej ako 0,3 mg/l , majú ho rastliny málo - je nutné  zvýšiť dávkovanie Bioflor Master
    Pokiaľ je železa  viac ako 0,5 mg/l - dávku Masteru  je nutné  znížiť
    2) Optimálny obsah dusíka  NO3  je 10-12 mg/l  
    je veľmi dôležité, aby prvky fosfor a dusík boli  vo vyváženom pomere , ktorý je  10x menej fosforu ako NO 3 .
    Pokiaľ prvky  sú  zhruba  v tomto pomere ,  ladíme ich nedostatok alebo prebytok prípravkom MAKRON NPK
    Pokiaľ pomery medzi dusíkom a fosforom  nie sú v tomto pomere ,  doladíme  ich samostatným hnojivom Fosfor+ a Nitrate Green
    Dávky doplnkových hnojív (Fosfor+, Makron NPK, Nitrate green) ladíme raz týždenne testami a pozorovaním rastlín.

    Aké hodnoty sledujeme? Železo, fosfor a dusík. Hodnoty môžete zmerať pomocou testov Ferrin, Foskol a Azotan. Informácie o hnojení rastlín: Milan Hason: 0903 461 344
    Pre optimálnu funkciu hnojív pravidelne meníme vodu v akváriu a to 1/3 až 1/2.

     

    Potrebujete poradiť?

    Igor Heriban a Milan Hason
    Igor Heriban a Milan Hason
    +421915272027 (Po-Pia, 8-16 hod.)
    Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
    Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
    Informácie pre zákazníkov
    • O nás
    • Ako nakupovať
    • Obchodné podmienky
    • Fotogaléria
    • Kontakty
    • Blog
    Najčítanejšie na blogu
    • Jazierko na záhradu patrí
    • 10 dôvodov, prečo relaxovať pred akváriom
    • Ako správne pestovať vodné rastlinky
    • Náhodne generovaný článok
    Kde nás nájdete

    AkvaShop s.r.o.

    Záhorská Bystrica 2811, 84106 Bratislava

     
    Kontakty
    Logo
    AkvaShop s.r.o.
    Igor Heriban a Milan Hason
    Igor Heriban a Milan Hason
    (Po-Pia, 8-16 hod.)
    Coppyright: AkvaShop s.r.o. • Tatra Banka a.s. SK3911000000002947087849
    Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk